KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314386
nr 1431 4386
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 58x44cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Utrop:
500 kr
måndag 15 november 2021
kl 20:15:26