KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314386

nr 1431 4386

Sven Hempel

(1896-1944), Sverige

Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 58x44cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm

Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.

Utrop:

500 kr

måndag 15 november 2021
kl 20:15:26

Sven Hempel

Läs mer om Sven Hempel